- Information details
- Comments
- Request A Quote
EXTER M70
|
|
6,5'' - 640 x 480 pixel TFT keypad HMI640 x 480 pixels TFT display 6.5" TFT-LCD screen Project storage 12 MB Operating temperature 0 to +50 °C Handheld Touch display |
Facts
General description
| Part number | 601000050 |
| Life cycle status | Limited |
| Warranty | 1 year |
Mechanical
| Mechanical size | Diam 250 mm, height 114 mm |
| Weight | 1.25 kg |
| Housing material | Grey plastic ABS case |
Power
| Input voltage | 20 - 30 VDC |
| Power consumption (max) | 9.6 W |
| Input fuse | Internal DC fuse, 3.15 AT |
Display
| Size diagonal | 6.5 inch |
| Resolution | 640 x 480 pixels |
| Backlight | CCFL with dimming |
| Backlight life time | 50,000 hrs |
| Backlight brightness | 350 cd/m2 |
| Display type | TFT CCFL |







SMS
Direct