- Information details
- Comments
- Request A Quote
EXTER T150
|
|
15'' graphic touch HMI1024 x 768 pixels TFT display 15.0" TFT-LCD touch screen Project storage 12 MB Operating temperature 0 to +50 °C Ethernet and serial Touch display |
Facts
General description
| Part number | 602220136 |
| Life cycle status | Limited |
| Warranty | 1 year |
Mechanical
| Mechanical size | 398 x 304 x 66 mm |
| Number of touches | 1 million finger touch operations |
| Touch type | Resistive type |
| Cut-out size | 356 x 279 mm |
| Weight | 3.7 kg |
| Housing material | Powder-coated aluminium, grey |
Power
| Input voltage | 20 - 30 VDC |
| Power consumption (max) | 28.2 W |
| Input fuse | Internal DC fuse, 3.15 AT |
Display
| Size diagonal | 15.0 inch |
| Resolution | 1024 x 768 pixels |
| Backlight | CCFL with dimming |
| Backlight life time | 50,000 hrs |
| Backlight brightness | 350 cd/m2 |
| Display type | TFT CCFL |
Serial communication
| Number of serial ports | 1 Port 9pin DSUB/1 Port 25 pin DSUB |
| Serial port 1 | RS 232 (RTS/CTS) |
| Serial port 2 | RS422 (RTS)/RS485 |
Ethernet communication
| Number of Ethernet ports | 1 |
| Ethernet port 1 | 1x10/100 Base-T (shielded RJ45) |







SMS
Direct