- Information details
- Comments
- Request A Quote
EXTER K20 m
|
|
240 x 64 pixel monochrome keypad HMI240 x 64 pixels FSTN display 240 x 64 pixels Project storage 512KB Operating temperature 0 to +50 °C Serial, Enet w/Exp module 6 keys / 6 LEDs |
Facts
General description
| Part number | 601110202 |
| Life cycle status | Limited |
| Warranty | 1 year |
Mechanical
| Mechanical size | 155 x 155 x 52.4 mm |
| Cut-out size | 120 x 138 mm |
| Weight | 0.55 kg |
| Housing material | Powder-coated aluminium, grey |
Power
| Input voltage | 20 - 30 VDC |
| Power consumption (max) | 2.4 W |
| Input fuse | Internal DC fuse, 1.0 AT |
Display
| Size diagonal | 240 x 64 pixels |
| Resolution | 240 x 64 pixels |
| Backlight | LED with dimming |
| Backlight life time | 47.000 hrs |
| Display type | Monochrome FSTN |
Serial communication
| Number of serial ports | 1 Port 9pin DSUB/1 Port 25 pin DSUB |
| Serial port 1 | RS 232 (RTS/CTS) |
| Serial port 2 | RS422 (RTS)/RS485 |







SMS
Direct