- Information details
- Comments
- Request A Quote
EXTER K70
|
|
6,5'' - 640 x 480 pixel TFT keypad HMI640 x 480 pixels TFT display 6.5" TFT-LCD screen Project storage 12 MB Operating temperature 0 to +50 °C Ethernet and serial 16 keys / 16 LEDs |
Facts
General description
| Part number | 601110026 |
| Life cycle status | Limited |
| Warranty | 1 year |
Mechanical
| Mechanical size | 285 x 177 x 62 mm |
| Cut-out size | 246 x 139 mm |
| Weight | 1.4 kg |
| Housing material | Powder-coated aluminium, grey |
Power
| Input voltage | 20 - 30 V DC |
| Power consumption (max) | 9,6 W |
| Input fuse | Internal DC fuse, 3.15 AT |
Display
| Size diagonal | 6.5 inch |
| Resolution | 640 x 480 pixels |
| Backlight | CCFL with dimming |
| Backlight life time | 50,000 hrs |
| Backlight brightness | 350 cd/m2 |
| Display type | TFT CCFL |
Serial communication
| Number of serial ports | 1 Port 9pin DSUB/1 Port 25 pin DSUB |
| Serial port 1 | RS 232 (RTS/CTS) |
| Serial port 2 | RS422 (RTS)/RS485 |
Ethernet communication
| Number of Ethernet ports | 1 |
| Ethernet port 1 | 1x10/100 Base-T (shielded RJ45) |







SMS
Direct